diş beyazlatma fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

Diş beyazlatma fiyatları, Türk Diş Hekimleri Birliği’nin mevcut sene için hazırlamış ve açıklamış olduğu rehber tarifedeki fiyatlar baz alınarak belirlenmektedir.

Açıklanan rehber tarifedeki diş beyazlatma fiyatları, malzeme ücreti hariç olarak belirtilmektedir.

Diş hekimlerinin ve kliniklerin diş beyazlatma için tedarik ettikleri malzemelerin marka ve modelleri farklı olabilir.

Doğal olarak tedarik ederken ödedikleri ücretler de farklıdır. Bu yüzden diş beyazlatma fiyatları hakkında tek bir rakam vermek doğru olmaz.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2024

Diş beyazlatma fiyatları 2024 yılı rakamlarının belirlenebilmesi için Türk Diş Hekimleri Birliği, 2024 senesi rehber tarife ücretlerini güncellemiştir . Rehber tarifedeki fiyatlar, kdv ve malzeme maliyetleri hariç olarak belirtilmiştir.

Diş beyazlatma (Ağartma) fiyatları hakkında TDB’nin rehber tarife rakamlarına erişmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Rehber Tarife Tedavi Ücretleri >> https://www.ido.org.tr/haber_goster.php?Id=2653

Ayrıca hekimlerin ve kliniklerin internet ortamında fiyat bilgisi paylaşmaları yasaktır.

Karar verdiğiniz diş hekimi ile iletişime geçerek diş beyazlatma ücretleri hakkında bilgi almanız net ücret bilgisine erişmenizi sağlar.


Profesyonel Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişler, sağlıklı bakımlar gerçekleştirilmesine rağmen çeşitli nedenlerle sararmalara maruz kalabilirler. Bu sebeple dişlerdeki beyazlık git gide kaybolmaya başlar.

Beyaz dişler, yüz estetiğinin de belirleyici unsurlarındandır. Bireyler karşılıklı sohbet ederken dişler ister istemez ön planda olur. Bu yüzden beyaz tonda dişlere sahip olmayı bazı kişiler önemser.

Özellikle başkalarıyla sürekli olarak yüz yüze iletişim halinde olanlar, bu konuya daha fazla özen göstermek niyetinde olabilirler.

Estetik görünüme olumlu katkı sağlayan beyaz dişlere sahip olabilmenin etkili ve güvenilir yolu, diş hekimleri tarafından uygulanan diş beyazlatma yöntemleri ile sağlanabilir.

Dişlerde hızlı ve güvenli şekilde beyazlık sağlayabilmek 2 yöntem ile gerçekleşebilir;

1- Diş hekimi tarafından, klinikte uygulanan tedavidir. 45 dakikada istenilen sonuç alınabilir.

2- Kişinin evde kendi başına diş hekiminin verdiği ekipmanlar yardımıyla uyguladığı tedavidir.

Her iki yöntem de güvenlidir ve istenilen neticeleri verebilir. Kişilerin sağda solda yazılan amatör yöntemlerle beyazlatma yapmaya çalışması, dişlerde istenmeyen durumlar yaratabilir.

Klinik ortamında gerçekleştirilen örnek videodan tedavi hakkında bilgi alabilirsiniz.

YouTube video

Diş Beyazlatma Öncesi Neler Uygulanmalıdır ?

Diş beyazlatma yaptırmak isteyen kişiler için öncelikle belirli kontrollerin yapılması gerekebilir. Bu prosedürlerin uygulanmasına diş hekimi karar vermelidir. Beyazlatma işlemine engel teşkil edecek olan sorunlar belirlenmelidir.

Diş beyazlatma işlemi yapılmadan önce diş ve diş etlerinde var ise sağlık problemlerinin giderilmesi gerekebilir. Örneğin diş çürükleri olan kişilerin tedavileri yapılmalı, diş eti problemleri olanların sorunları giderilmeli ve gerekliyse diş taşları temizlenmelidir.

Çürüklerin giderilmediği haliyle diş beyazlatma yaptırmak, dişin derin dokularına zarar verebilir. Diş beyazlatmada kullanılan beyazlatıcı ajanlar çürükleri aşarak derin dokuya temas edebilirler. Bu da istenmeyen durumların doğmasına sebep olabilir.

Beyazlatma işlemi, diş minesinde problemi olan ve dişlerinde çatlaklar bulunan kişilere de uygulanmamalıdır. Eğer beyazlatma yapılacaksa, öncelikle bu gibi sorunları olan kişilerin tedavileri yapılmalıdır.

Diş Beyazlatmanın Zararı Var Mıdır?

Birçok kişinin merak ettiği önemli sorulardan biridir diş beyazlatmanın zararlı olup olmadığı.. Profesyonel yöntemlerle uygulanan bir diş beyazlatma işleminin dişlere zararı yoktur. Mutlaka bir diş hekimi tarafından uygulanmalıdır. Ya da evde destekleyici tedaviler yapılacaksa, diş hekiminin verdiği ekipmanlar yardımıyla yapılmalıdır.

Diş Beyazlatma Ne Kadar Kalıcı Olur ?

Diş beyazlatma işleminin ömrü, kişinin dişlerine ne kadar iyi ve temiz baktığıyla ilgilidir. Hiçbir diş beyazlatma işlemi tek seans ile kalıcılık sağlamaz. Kalıcı olması için düzenli olarak bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gereklidir.

Diş beyazlatma işlemi sonucunda kişinin ağız bakımları ve alışkanlıkları göz önüne alındığında 2 seneye kadar rengin korunduğu gözlemlenmiştir. Renk tonu kaybolmaya başladığında işlem tekrarlanabilir ya da diş hekimi tarafından verilen ve evde uygulanan destekleyici tedaviler düşünülebilir.

diş beyazlatma ücretleri ne kadar

Dişlerdeki Renklenmelerin Sebepleri Nelerdir?

  • Fizyolojik sebepler dolayısıyla olan renklenme
  • Amalgam dolgu yapımı sonrası dişteki renk değişimi
  • Aşırı antibiyotik kullanımı
  • Anne karnındayken maruz kalınan antibiyotikler
  • Kahve, çay ve tütün gibi alışkanlıklar
  • Kanal tedavisi sonrası diş içerisinden gelen renklenme

Zirkonyum Kaplama ile Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Zirkonyum dişler bilindiği üzere diş estetiği tedavileri arasında oldukça popüler bir uygulamadır. Genelde dizilim bozukluğu ya da aşınma gibi durumlarda tercih edilir. Fakat bazen doğal dişlerin beyazlatma tedavilerine cevap vermediği durumlarda da başvurulan bir yöntem olabilmektedir.

Zirkonyum diş kaplama ile kişi istediği renk tonunda ve bunun yanında istediği modelde dişe sahip olmaktadır. Bu şekilde diş beyazlatma işlemi dışında beyaz dişlere sahip olunabilir.

Diş Beyazlatma Fiyatlarını Sigorta Karşılar Mı ?

Günümüzde birçok kişi özel sağlık sigortası kapsamında tedavilerini yaptırmak istemektedirler. Bazı kurum ve özel şirketlerin de anlaşmalı olduğu hekimler veya klinikler olabilmektedir. Sağlık sigortalarının kapsadığı içeriğe göre diş beyazlatma fiyatları sigorta tarafından karşılanabilmektedir.

Diş beyazlatma yaptırmak istediğiniz hekim veya klinik ile görüşme sağlayarak özel sağlık sigortanızın kapsayıp kapsamadığını öğrenebilirsiniz.

5/5 - (56 oylama)