Diş Estetiği Tedavisi Nedir ?

İzmir Diş Estetiği Tedavisi, herhangi bir sebeple oluşan problemden dolayı veya yapısal durum kaynaklı kişinin içine sinmeyen diş ve diş etleri görünümünü, kişinin hem yüz şekli hem de istekleri doğrultusunda doğal ve estetik görünecek şekilde düzeltilmesini sağlayan uygulamaları kapsar.


diş estetiği izmir fiyatları

İzmir Diş Estetiği


Her insanın kendine has bir gülüş estetiği vardır. Bu sebeple kişiler farklı gülüşe sahiptir. Kişinin gülüş estetiği ile ilgili kaygı duyması, kişinin kendine olan özgüvenini de olumsuz etkileyebilir.

Diş estetiği alanına giren tedavi ve uygulamalar yardımıyla diş ve diş etlerinde estetik görünüm kaygısı yaşayan herkes daha estetik ve tatmin edici bir gülüşe sahip olabilir.

Diş Hekimliğinde Gülüş Estetiği

Dişlerimizdeki estetik, yüzümüzdeki estetiğin en büyük tamamlayıcısıdır. Sağlıklı, beyaz ve dizilimi düzgün dişler, kişinin kendine olan güvenine pozitif bir katkı sağlayacaktır. Kişiler, estetik diş hekimliğinin kapsadığı tedavi yöntemlerinden faydalanabilirler.

Dişlerde istenmeyen estetik olumsuzlukların giderilmesi için izmir diş estetiği tedavisinin tüm olanaklarından yararlanılabilir.

Az ya da çok madde kayıpları, dişler arası istenmeyen aralıklar, istenmeyen renk bozulmaları, çürükler vb. günümüzde artık kolayca çözülebilen sorunlardır.

İzmir Gülüş Tasarımı uygulayan diş kliniklerinde yüz harmonisine uygun, çene ilişkileri düzgün, gülümseyen ve gülümseten bir estetik kazandırılmaktadır.

Günümüzde Diş Estetiği Tedavisi için uygulanan yöntemler aşağıdaki gibidir;

  • Diş Beyazlatma
  • E-Max Kron Kaplamalar
  • Yaprak Porselen (Laminate Vener)
  • Zirkonyum Diş Kaplama
  • Dental Implant
  • Bonding (Kompozit Lamina)
  • Şeffaf Plaklar (Telsiz Ortodonti Tedavisi)
  • Diş Eti Estetiği Uygulamaları

Diş beyazlatma, porselen kaplamalar, kuronlar, köprüler, kompozit bağlama ve diş implantları olmak üzere çeşitli tedavilerin değerlendirilmesi ve uygulanması estetik kaygınızı tamamen ortadan kaldırabilir.

Hizalama ve Aralık: Eğrilmiş, üst üste binen veya aralarında boşluk bulunan dişler, şeffaf plaklar sayesinde düzeltilebilir ve hizalanabilir ve kaplamalarla da iyileştirilebilir.

Diş Eti Tedavisi: Dişlerdeki estetik kayıgyı gidermek için uygulanan tedavilerin yanında, genel görünümünü iyileştirmeye yardımcı olmak için uygulanan diş eti tedavisi de, gülüşü yeniden şekillendirilebilir.

diş estetiği izmir

Ön Diş Estetiği Nedir ?

Ön dişlerde görülen yapısal bozukluklar, çapraşıklıklar, aralıklar ve renklenmeler, kırık ve çürükler olması gibi sorunların giderildiği diş estetiği türüdür. Özellikle gülüş estetiğinin iyileştirilmesine yardımcıdır. Estetik açıdan tedavisi en çok tercih edilen ön dişlerdir.

Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir ?

Gülüş estetiğinde içine sinmeyen bir durum hisseden ve dişlerde düzeltilmesi gereken problemlere sahip kişiler tedaviden faydalanabilirler.

Diş estetiği; yarım ve kırık dişler, diş arasındaki aralıkların fazla olması gibi durumlarda, çene ve damak yarıklarının cerrahi tedavisinde, sararmış dişlere sahip olan kişilere rahatlıkla uygulanabilir.

Bunun yanı sıra eksik dişlerin tamamlanması, dişlerin düzeltilmesi gibi problemler için de diş estetiği tedavisine girer.

Diş ve çene kemiğinin yapısal olarak gelişimini tamamlamasından sonra kişilerin, estetik yöntemlere başvurmasında herhangi bir sakınca yoktur. 16 yaşını dolduran herkes tedavi için uygun olabilir. Diş hekimi bunun kararını daha net verebilir.

İzmir Diş Estetiği Fiyatları

İzmir Diş Estetiği Fiyatları , hastaya uygulanacak tedaviye göre farklılık gösterir. Birçok tedavi yöntemi mevcuttur ve bu yöntemlerin kişinin gülüş estetiğine uygun şekilde planlanması gerekir. Bu sebeple en sağlıklı ve en güncel fiyat bilgisini hekiminizden öğrenebilirsiniz.

Unutulmamalıdır ki, randevu alınarak estetik diş hekimi ile birlikte tedaviyi belirlemek, sonunda en tatmin edici neticeyi almanızı sağlar.

4.9/5 - (35 oylama)