İMPLANT TEDAVİSİ NEDİR ?

İzmir implant tedavisi, tek diş veya çoklu diş eksikliğinde implant yerleştirmek için yeterli miktarda kemik varsa ve hekiminiz tavsiye ediyorsa, sağlıklı bireylere uygulanabilir.

implant tedavisi izmir

implant İzmir tavsiye

HER KİŞİYE İMPLANT UYGULANABİLİR Mİ ?

Çene kemiği, implant vidalarını kabul edecek genişlikte ve yükseklikte olduktan sonra hasta tedavi için düşünülebilir. İzmir implant tedavisi uygunluğu için en önemli faktör çene kemiği yapısıdır. Bu sebeple tedavi öncesi ağız-çene filmi istenmesi önemlidir.

Bazı kişilerde implant için çenede kemik miktarı uygun olmayabiliyor. Bunun için kemik tozu operasyonları ile kişi dental implant tedavisine hazır hale getirilebilmektedir.

Sağlıklı bir insan için tedavide üst yaş sınırı yoktur. Ancak kemik gelişimi tamamlanmamış kişilere uygulanması tercih edilmeyebilir. Bu yüzden 18 yaş önemlidir.

İZMİR İMPLANT TEDAVİSİ SÜRECİ NASIL İLERLER?

 • İmplantı yerleştirmek için kemik durumu müsaitliğinin ve tam olarak nereye uygulanacağının belirlenmesi için detaylı bir röntgen filmine ihtiyaç vardır.
 • Uygun ise, cerrahi işlem ile bölge uyuşturularak kök implantın çene kemiğine yerleştirilmesi yapılır. Operasyon yakşalık 1 saat sürmektedir.
 • Kemik, implantının çevresinde kaynarken ve yara yeri iyileşirken 2 ay gibi bir dinlenme süreniz olacaktır.
 • Geçici protez diş ile günlük yaşantıya devam edilir.
 • Sonunda daimi diş kök implantın üzerine eklenir ve dental implant izmir tedavisi tamamlanır.

İMPLANT UYGULAMASINDA ACI DUYAR MIYIM ?

Tedavi sırasında operasyon yapılacak bölgenin civarı uyuşturulacağı için bir ağrı hissedilmez. Cerrahi işlem sonrası bölgedeki anestezi etkisi geçtiğinde, diş çekimi sonrası oluşan ağrıya benzer basit bir ağrı oluşabilir.

Operasyon bitimindeki ilk akşam hissedilen bu ağrılar, ağrı kesiciler ile kolaylıkla giderilebilir.

İMPLANT TEDAVİSİNİ KİMLER YAPTIRABİLİR ?

 • Alt çenesindeki dişlerin tamamını kaybetmiş ve protezli hastalar
 • Üst çenedeki tüm dişlerini kaybetmiş ve protezi olan hastalar
 • Alt ya da Üst çenede kısmi diş kaybı olan hastalar
 • Tek bir dişini kaybetmiş hastalar
 • Estetik kaygılar için implantı tercih eden kişiler

İMPLANTIN AVANTAJLARI NELERDİR ?

 • Daha estetik bir görünüm katar.
 • Daha iyi çiğneyebilme avantajı sağlar.
 • Her şeyi yiyebilme ve çiğneyebilmeye bağlı sağlıklı ve dengeli beslenme. Dolayısıyla konforlu bir hayat.
izmir implant tavsiye diş hekimi

İMPLANT TEDAVİSİ SÜRESİ NE KADARDIR ?

Diş ve kemik yapınıza göre tedavi süresi değişkenlik gösterebiliyor. Alt ya da üst çenedeki dişler de tedavi süresini belirleyebiliyor. 3-6 ay arasında değişen süreler olmaktadır.

Sürenin uzun olması, cerrahi işlem yapılan bölgedeki dikişli yaranın tamamen iyileşmesinin beklenmesi sebebiyledir.

İlk operasyondan sonraki 2 ay içinde tedavi tamamlanabiliyor. Tamamlanana kadar geçen sürede estetik görünümlü geçici protezlerle günlük hayatınıza sorunsuz şekilde devam edebiliyorsunuz.

İMPLANTLARIN KULLANIM ÖMRÜ NE KADARDIR ?

İmplantın bakımı, kullanım ömrünü belirleyecek en önemli faktördür. Doğru ağız ve diş sağlığı bakımı ile kırk yıla kadar sorunsuz kullanım olduğu görülmüştür.

Gerekli diş bakımları gerçekleştirilirse, implant dişler ömür boyu sorunsuz kullanılabilirler. Olumlu ve olumsuz etkenleri diş hekiminizden öğrenebilirsiniz.

İMPLANTLARIN TEMİZLİĞİ ÖNEMLİ MİDİR ?

Evet. İmplantların temizliği en az kendi ağız ve diş temizliğimiz kadar önemlidir. Hatta kendi dişlerimizden bile önemli saymak, bir ömür sorunsuz kullanımı sağlar.

Ağız ve diş sağlığı bakımında doğal dişerimize yapmamız gereken bakımların aynısını, implant dişlerimiz için de gerçekleştirmeliyiz.

İMPLANT TEDAVİSİNDE SİGARA İÇİLİR Mİ?

Cerrahi işlem sonrasında dikiş bölgesinde yara ağızları birkaç gün açık kalır. Bu sırada sigara içmek enfeksiyon riskini arttırır. İmplant tedavisi sırasında sigara kullanımı, implantın kemik ile bütünleşmesini olumsuz etkileyebilmektedir.

İMPLANTLARI VÜCUDUN KABUL ETMEMESİ İHTİMALİ VAR MIDIR ?

İmplantlar herhangi bir yan etkisi olmayan maddelerden yapılmıştır ve vücudumuzda herhangi bir organizmaya ait bir parça değillerdir. Vücut ile uyumlu titanyum malzemeden üretilmektedirler.

Doğal olarak, organ naklinde olan bir riskler gibi vücudun reddetmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Gönül rahatlığıyla yaptırılabilir.

DAMAK-PROTEZ KULLANAN KİŞİLER İMPLANT YAPTIRABİLİR Mİ ?

Evet. Hareketli protez dediğimiz tak çıkar damak protezlerinden kurtulmak isteyen hastalar kemik yapıları müsait ise implant tedavisi tercih ederek protezlerinden kurtulabilirler.

All on four veya all on six denilen yöntemlerle alt ya da üst çenedeki tüm dişler, toplamda 4 veya 6 kök implant üzerine oturtularak kazanılabilir. Hareketli damağın tamamen sabitlenmiş damak olarak kullanıldığını düşünebilirsiniz.

İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ PAHALI MIDIR ?

Bu tedavinin maliyeti, sahip olunacak problemsiz dişin bir ömür boyu rahat kullanımı dolayısıyla rahatlıkla kabul edilecek seviyelerdedir. Bu sebeple pahalı bir tedavi sayılamaz.

Estetik diş uygulamalarında bile tercih edilen seçenekler arasında implant dişler başı çekmektedirler. Kök implantın üzerine diş etleriyle mükemmel uyum sağlayan zirkonyum dişler de kullanılabilir.

Sağlamlığın yanın da estetik bir görünüm de elde edilmiş olur. Bu artı sayesinde implantlar, kusursuz fonksiyonel işlevin yanı sıra estetik bir görünümü de sağlamış olurlar.

Yerli marka implantlar da bazı kişilere fiyat konusunda opsiyonlar tanıyabilmektedir.

İzmir İmplant Fiyatları Nedir ?

İzmir implant fiyatları kullanılacak implantın yerli veya yabancı tercih edilmesi dolayısıyla farklılık gösterir. Kaç adet yapılacağı da fiyatlandırma politikasında değişiklik sağlayabilir. En güncel izmir implant tedavisi fiyatları için hekiminiz ile iletişime geçebilirsiniz.

5/5 - (25 oylama)