sağlık turizmi

Türkiye’de Sağlık Turizmi

Yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle sağlık politikalarını değiştiren çeşitli Avrupa ülkeleri, diş ve göz bakımını sigorta kapsamından çıkarıyor. Avrupa’da yaşayanlar, bu yüzden, tedavilerini, sağlık hizmeti ücretlerinin düşük olduğu ülkelere giderek yaptırmaya başladı. Bu ülkeler arasında ilk tercih edilen yerde Türkiye oldu. Avrupa Birliği ülkelerinde yaşayan hastalar, protezlerini veya dental implantlarını kendi ülkelerinde yaptırırlarsa, ücretlerini devlet ve özel sigortaları karşılamamaktadır. Yapılan bu implant ve protezlerin ücretlerini hasta kendisi ödemek zorunda kalmaktadır ve bu ücretler Avrupa Birliği ülkelerinde çok yüksek rakamlar tutmaktadır. Ancak hastalar protezlerini sağlık turizmi kapsamında Türkiye’de yaptıracak olurlarsa, hem kendi ülkelerindeki fiyatın neredeyse dörtte birini ödemekte, hem tatil yapmakta, hem de para tasarrufu yapmaktadırlar.

Son yıllarda ülkemiz Sağlık Turizmi alanında özellikle Hollanda, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerden gelen hastalara modern ve estetik diş hekimliği uygulamalarını başarıyla sunuyor. Avrupa ülkelerindeki diş tedavi maliyetlerinin yüksekliği, bu ülke vatandaşlarının diş tedavilerinde İzmir’i seçmelerini sağlıyor. Sağlık turizminin hızla gelişmesi sonucunda, İzmir’e gelen bir turist, konaklama uçak ve diş tedavi gibi masrafların toplamının, herhangi bir Avrupa ülkesindeki sadece diş tedavi masrafından daha az olduğunu görmektedir. Tabi ki, bir haftalık medeniyetlerin beşiği olmuş tarih kenti İzmir tatili de yanına kar kalmaktadır.

NASIL OLACAK?

Ülkenizde herhangi bir yerde panoramik röntgen (panoramisch) çektirerek bunu e-mail ve ya kargo ile bize ulaştıracaksınız. Panoramik röntgeninizi inceleyerek yapılacak tedavileri tespit edilerek tedavinin maliyeti size bildirilecektir. Sizden onay aldıktan sonra tedavi başlangıcı için karşılıklı olarak randevu günü tespit edilecektir. Gerekli değerlendirmeler sonucunda, dolgu, dişeti tedavisi, diş çekimleri ve röntgen gibi normal tedavileri bulunduğunuz ülkede yaptırarak Türkiye’de uygulanacak diş tedavi sürenizi kısaltmak da mümkündür.

İster üçlü köprü veya kuron, ister tam bir ağız, yani 28’li porselen kuron veya köprü yapılsın, tedavi süresi 7-10 gün sürmektedir. Bu bir haftalık süre içinde; İlk gün tedaviye başlanıyor 2.- .gün serbestsiniz. Bu sürede geziler veya tatil yapabilirsiniz. 4’cü günde 2 saat süreyle öğleden sonra tedavinize devam edilecek. 5. ve 6. Gün yine serbestsiniz .7’ci gün öğleden sonra yine 2 saat süreyle son provalar yapılır. 8’ci Günde tedaviniz bitirilir. Artık ülkenize dönebilir veya geriye kalan tatilinizi güzel ve sağlıklı bir gülüşle tamamlayabilirsiniz.

İmplant yaptıracaksanız, Türkiye’ye ilk gelişinizde aynı gün implantlar, küçük bir ameliyatla çene kemiklerinizin içine yerleştirilir. Çene kemiklerinizin yapısı uygunsa beklenmeden üst proteze geçilir. Aksi halde, implantlarınızın çene kemikleriyle kaynaşabilmesi (osseointegrasyon) için alt çenede 2 ay, üst çenede ise 4-6 ay kadar beklemek gerekir. Böyle bir durumda, implantlarınız uygulandıktan sonra hemen ülkenize geri döner, yukarıdaki süreler sonunda tekrar Türkiye’ye gelerek protezlerinizi 7-9 gün içinde yaptırabilirsiniz. Tatilinizi, bu ikinci gelişte yapmanız daha mantıklı olacaktır. Deniz ve kumsallarıyla ünlü Akdeniz’in incisi İzmir’de tatilinizi doyasıya geçirebileceğiniz hem diş tedavilerinizi ucuza ve kaliteli yaptırıp hem de unutamayacağınız bir tatil yapabilirsiniz. İzmir’de Sağlık Turizmi Sağlık Turizmi

5/5 - (1 vote)