Dental İmplant Nedir ?

Çeşitli sebepler nedeniyle kaybedilen diş veya dişlerin yerine uygulanan, çene kemiğine vidalanarak kişiye diş fonksiyonunu geri kazandırmaya yardımcı titanyumdan imal edilmiş yapıdır.


implant fiyatları

İzmir İmplant Fiyatları


İzmir İmplant Diş Fiyatları 2023

İzmir implant fiyatları kullanılacak olan implantın markası ve fiyat politikasını etkileyebilecek çeşitli sebepler dolayısıyla her klinikte farklılıklar gösterebilir. Günümüzde yerli implant markaları da kişilere opsiyon olarak fayda sağlayabilmektedir.

İmplant uygulamasına engel teşkil eden ağız içindeki problemlerin de tedavi edilmesi gerekebilir. Bu sebeple klinik muayene şarttır.

Kliniklerin kendi web sayfalarında tedavi fiyatlarını paylaşmaları YASAKTIR.

İmplant tedavisini yaptırmaya karar verdiğiniz klinik ya da hekim ile iletişime geçmek, doğru fiyat bilgisine sahip olmanızı sağlar.

İmplant Tedavisi ve İmplant Dişler hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

İmplant Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İmplant Tedavisinde Ağrı Olur Mu ?

İmplant tedavisi cerrahi aşamasında işlem gören bölge anestezi ile uyuşturulacağı için tedavi sırasında ağrı hissedilmez.

İmplant Tedavisi Zor Mu ?

İmplant tedavisi zor bir tedavi değildir. İşinde tecrübeli bir diş hekimi tarafından uygulanan tedavinin tüm aşamaları hasta için konforlu geçer.

İmplant Tedavisi Yaş Sınırı Var Mı ?

Tedavi için kemik gelişiminin tamamlanmış olması beklenir. Bu da 18 yaş ve üzeri kişilerin uygunluğunu gösterir.

İmplant Tedavisini Kimler Yaptırabilir ?

Gelişimini tamamlamış ve çenesinde implant için yeterli miktarda kemik olan her sağlıklı birey implant tedavisine uygundur.

Vücudun İmplantı Reddetmesi Söz Konusu mudur ?

İmplantlar, vücuda uyum sağlayan titanyum malzemelerden yapıldığı için vücut ile uyum sağlar ve reddedilmesi gibi bir durum olmaz.

İmplant Tedavisi Pahalı mı ?

Konforu, fonksiyonu ve sağlamlığı düşünüldüğünde implant pahalı bir tedavi sayılmaz. Yerli ve Yabancı marka implant seçenekleri de kişiye opsiyon sağlayabilir.

İmplant Diş Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

İmplantların doğal dişlerimiz gibi fırçalanmaya ve korunmaya ihtiyaçları vardır. Doğru bakım ile ömür boyu sorunsuz kullanım yapılabilir.

İmplantlar Kanser Yapar mı ?

İmplantların vücuda karşı hiçbir yan etkileri yoktur. Kanser yaptığı ile ilgili hiçbir bilimsel çalışma yoktur. Gereksiz yere yayılmış bir söylentiden ibarettir.

İmplant Tedavisi Sonrası Sigara İçmek Zararlı mı ?

Cerrahi işlem ile implant yerleştirildikten sonra dikişler atılır. Yara ağızları 2-3 gün kadar sonra kaynama yapar. Bu sebeple sigara içek açık yaranın iyileşmesinde olumsuz bir durum yaratabilir.

İmplant Diş ile MR Çektirilir mi ?

MR cihazları mıknatıs özelliğine sahip maddeleri kendine doğru çeker. İmplantlar, mıknatıs özelliği olmayan titanyum malzemeden üretilir. Güvenle çektirilebilir.

İmplantların Ömrü Ne Kadar ?

İmplantlar, doğal dişlerimiz gibi gerekli bakımları yapıldığı takdirde ömür boyu sorunsuz kullanım sağlayabilirler.

İmplant Sonrasında Ağrı Olur mu ?

Cerrahi işlem sonrasındaki akşam diş çekimi sonrası hafif sızıya benzer bir ağrı olabilir. Bunu da ağrı kesiciler ile giderilebilirsiniz. Hafif bir ödem de olabilir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer ?

Cerrahi işlemlerden sonra implantın yerleştirildiği bölgenin iyileşmesi beklenir. Sonrasında yeni implant dişin yerleştirmesi dolayısıyla da iyileşme süreci başlar.
Tedavi 3-6 ay aralığında değişiklik gösterir.

İmplant mı Yoksa Köprü Diş mi ?

Bu sorunun en iyi cevabını hekiminiz verebilir. Ama implantın köprüye göre avantajları daha fazladır. Çiğneme fonksiyonu, sağlamlık ve estetik, implantların en büyük avantajlarıdır.

İmplant Sonrası Yemek Yeme Nasıl Olmalıdır ?

Cerrahi işlem sonrasında 2 saat boyunca hiçbir gıda alınmamalıdır. 24 saat boyunca katı besinlerden ve sıcak soğuk her türlü gıdadan kaçınılmalıdır. İyileşme sürecindeki beslenme aşamalarını hekiminizden öğrenebilirsiniz.

İzmir İmplant Fiyatları Ne Kadar?

Bu sorunun en güncel ve en sağlıklı cevabını, tedaviyi olmak istediğiniz hekim ya da klinikteki hasta danışmanlarından alabilirsiniz. Dilerseniz ücretsiz klinik muayene talep edebilirsiniz.

İmplant Tedavisi Aşamaları Hakkında Animasyon Video

4.7/5 - (49 oylama)